wtorek, luty 16, 2016

Co banki oferują dobrym klientom?

Tak samo jak klienci poszukują dobrych ofert w bankach, tam samo banki stawiają na to, aby przyciągnąć uwagę najbardziej solidnych klientów. Ci którzy regularnie płacą zobowiązania jak również utrzymują w banku konto i mają jeszcze kilka usług postrzegani są jako tacy, których banki najchętniej chcą pozyskać. Dlatego też oferty jakie banki przedstawiają często dla takich właśnie klientów są najbardziej atrakcyjne. Jak mowa o ofertach na kredyty to przede wszystkim dzisiaj uwagę przyciągają różnorodne promocje, dzięki którym banki chcą zainteresować takie osoby. Na pewno do ciekawych opcji można zaliczyć na przykład możliwość odzyskania części wpłaconych odsetek w sytuacji gdy wpłaty kredytu dokonywane są regularnie. To zawarte jest w umowie, i przy większych sumach może to być dość spora kwota. Dlatego tez na pewno taka opcja zachęca do zaciągania i regularnego spłacania swoich zobowiązań.

Poza tym dzisiaj oferty kredytowe i tak na pewno są o wiele tańsze od tych które można było znaleźć na rynku kilka czy kilkanaście lat temu. Powodem tego jest między innymi znacznie większa konkurencja o tym samym ostrzejsza walka o klientów. Ułatwienie dostępu do kredytów, na przykład poprzez obniżanie ich kosztów jak też znaczne zmniejszenie wymagań co do niezbędnych dokumentów to jedne z tych czynników, które cieszą przede wszystkim klientów. Stało się to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, ponieważ banki bardzo wiele informacji na temat klientów, jak na przykład historia w BIK, obecnie bez problemów mogą zdobyć za pośrednictwem Internetu. Zajmuje to bardzo mało czasu, w zasadzie kilka minut, dlatego też także czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku jest obecnie znacznie krótszy i dzięki temu klient szybciej uzyskuje nie tylko decyzję, ale także w przypadku pozytywnego jej rozpatrzenia pieniądze na konto.

Poza tym dzisiaj także normą stało się to, iż banki umożliwiają bezproblemowy, i przede wszystkim darmowy dostęp do konta online. W większości banków z poziomu konta w Internecie bez trudu można złożyć wniosek który zostanie szybko rozpatrzony, nawet w ciągu kilkunastu minut. Bywa, że banki umożliwiają także wysłanie wniosku o kredyt przy pomocy wiadomości SMS, dlatego też nawet w czasie dokonywania zakupów bez problemu można trzymać kredyt, jak zabraknie na nie gotówki.