piątek, listopad 4, 2016

Kredyt konsumencki

Rodzajów kredytów jest bardzo dużo, ale dużym uznaniem na rynku cieszy się przede wszystkim kredyt konsumencki. Jest to pożyczenie pieniędzy kredytobiorcy, który prowadzi działalność gospodarczą, ale kredyt gotówkowy musi zostać przeznaczony na cele prywatne, a więc niezwiązane z prowadzeniem działalności. Kredytobiorca bez problemów może spłacić kredyt wcześniej, ale w zależności od umowy może ponieść za to dodatkowe koszty, dlatego też warto porozmawiać na ten temat z pośrednikiem kredytowym, aby mieć pewność na co się konkretnie piszemy.

Kredyt na cele prywatne

Niekoniecznie musi być tak, że osoba prowadząca własną firmę musi zdecydować się na zaciągnięcie kredytu po to, aby wspomóc ją finansowo. Czasami dochodzi do sytuacji, gdy kredyt gotówkowy jest potrzebny na cele prywatne, a taką właśnie rolę pełni kredyt konsumencki, także warto mu się z pewnością bliżej przyjrzeć. Dzięki takiemu kredytowi uda nam się spełnić wszystkie cele prywatne, które nie mogą jednak mieć nic wspólnego z naszą firmą, bo wtedy przyznanie tego kredytu będzie się mijało dla banku z celem. Właśnie cel kredytu pełni tutaj ogromną rolę, dlatego też potencjalny klient we wniosku kredytowym musi poinformować bankiera o tym, na co będzie przeznaczony kredyt. Od tego zależeć będzie decyzja banku. Pewne jest to, że popularność kredytów konsumenckich stale rośnie, a od nas samych zależy to na jaki termin zostanie zawarta umowa, a pośrednik pomoże nam wyliczyć wysokość raty. Pomoże nam to w podjęciu ostatecznej decyzji. Kredytobiorca musi mieć pewność, że wyda pieniądze na coś innego niż na firmę, bo w przeciwnym razie może mieć z tego powodu problemy.

Opinie o kredytach konsumenckich

Nie każdy człowiek posiada szeroką wiedzę w zakresie kredytów konsumenckich, dlatego też z pewnością warto zapoznać się z opiniami na ich temat. Wtedy będzie można poszerzyć swoją wiedzę, a oprócz tego dowiemy się jakie banki przedstawiają klientom najlepsze oferty na rynku, jeśli chodzi o kredyt konsumencki. W sytuacji, gdy zależy nam właśnie na kredycie, który przeznaczymy na cele prywatne, a nie na firmę, taki kredyt gotówkowy zaspokoi nasze oczekiwania w stu procentach. Nie od dziś wiadomo, że kredytobiorca musi dołożyć wszelkich starań ku temu, aby jak najszybciej spłacić kredyt, ale warto poszukać w pierwszej kolejności kredytu, który nie będzie wymagał od nas wpłaty prowizji na konto banku, który wybierzemy. Zapoznanie się z rankingami kredytów konsumenckich bardzo pomoże nam podjąć ostateczną decyzję, a że są one tworzone przez specjalistów z branży, to na pewno nie wprowadzą nas w błąd.

czwartek, wrzesień 15, 2016

Dokumenty potrzebne do kredytu

Osoby, które chcą zaciągnąć kredyt gotówkowy powinny przygotować szereg dokumentów, które będą im przydatne, aby taki kredyt znalazł się w jak najszybszym tempie na ich kontach bankowych. Bardzo przydatny będzie nam w takim przypadku na pewno dowód osobisty, aby bankier mógł sprawdzić nasze dane osobowe, a także przekonać się, że pod nikogo się nie podszywamy, co dla takich placówek jest bardzo ważne. Dowodem osobistym dysponuje każdy z nas, także z tym akurat dokumentem nie powinno być większych problemów.

Schody zaczynają się niekiedy, gdy bankier porusza kwestię zaświadczenia o zatrudnieniu, czy też zaświadczenia o uzyskiwanych przez nas dochodach. Nie każda osoba posiada przy sobie takie dokumenty, a nie każdy pracodawca chętnie je swoim podwładnym udostępnia, i to na zawołanie. W niektórych przypadkach jest to odstraszające dla potencjalnych klientów i w takiej sytuacji porzucają oni myśli o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. Oczywiście takie dokumenty można zdobyć szybko i bez większych wysiłków, ponieważ obowiązkiem pracodawcy jest nam ich wręczenie. Czasem trzeba jednak poczekać na to kilka dni, zwłaszcza gdy siedziba firmy, w której pracujemy mieści się kilkaset kilometrów od miasta, gdzie wykonujemy nasze obowiązki zawodowe. Kredyt gotówkowy z takimi zaświadczeniami zostanie nam jednak przyznany z dużo większym prawdopodobieństwem niż bez nich, więc warto się o nie postarać. Bankier powie nam dokładnie jakie konkretnie dokumenty są nam potrzebne, aby interesujący nas kredyt zasilił nasze konto, także nie mamy się o co obawiać.

W sytuacji, gdy staramy się o taki kredyt przydatna będzie nam także umowa, która udokumentuje to, iż pracujemy w danym zakładzie pracy, i nie jest to tylko nasz wymysł. Ważnym aspektem jest także stały dopływ gotówki od pracodawcy, którego podaliśmy w banku, także jeżeli na naszym koncie co miesiąc pojawiają się wpłaty od tej samej firmy, to działa to tylko na naszą korzyść. Na rynku dostępny jest także kredyt gotówkowy, który można uzyskać bez takich zaświadczeń, ale z reguły nie są to ciekawe propozycje, i mamy wtedy mniejsze szanse na skorzystanie z takiej oferty. Jeżeli posiadamy takie dokumenty i od kilku lat pracujemy, to nie powinniśmy się o nic obawiać, ponieważ mamy wtedy stały zarobek, który jest udokumentowany, a wtedy bankier będzie z takiego obrotu sprawy zadowolony. Wszelkie informacje na temat dokumentów, które będą nam potrzebne do uzyskania w interesującym nas banku dostępne są oczywiście w placówkach takich banków oraz na ich stronach internetowych. Bez wyżej wymienionych zaświadczeń nasze szanse na uzyskanie dobrego kredytu są jednak iluzoryczne, z czego należy zdawać sobie sprawę. Warto stawić się w placówce banku już z kompletem dokumentów, wtedy decyzja o przyznaniu kredytu będzie zdecydowanie szybsza, a na czasie zależy przecież szerokiej liczbie osób. Najważniejsze jest jednak to, aby je posiadać, bo czas nie zawsze jest dobrym doradcą.

wtorek, kwiecień 19, 2016

Mądre zaciąganie kredytów

Kredyty z pewnością są obecnie znacznie łatwiej dostępne niż kiedyś, jednak pomimo tego nie można zapominać o zdrowym rozsądku w sytuacji, gdy ktoś się na nie decyduje. Dzięki temu można uniknąć sytuacji że ktoś wpędza się w spore zadłużenie tylko z tego powodu, że banki udzielały mu kolejnych kredytów, które wykorzystywane były na tak zwaną konsumpcję, czyli po prostu na bieżące potrzeby. Zanim ktoś zdecyduje się na kredyt, powinien na pewno rozpatrzyć wszystkie za i przeciw takiego kroku. Na pewno kredyty są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebna jest nagle gotówka, na przykład na remont samochodu, kupno nowego czy zakup sprzętu AGD który uległ awarii. Wtedy jednak należy przede wszystkim usiąść i określić, ile kredytu będzie potrzeba. Czasem zdarza się, że bank klientowi składającemu wniosek proponuje znacznie wyższą sumę. Jednak warto wtedy nie zmieniać swojej decyzji i pozostawać przy sumie, jaka jest potrzebna. To sprawia, że klient nie wpędza się w dodatkowe koszty, związane z tym, iż zaciąga zobowiązanie w znacznie wyższej kwocie, zobacz tutaj jak podchodzić do tematu kredytu gotówkowego i kosztów z nim związanych www.naszewydatki.com.pl/.

Porównanie ofert kredytowych i wybór najbardziej odpowiednich na pewno pozwala na zaoszczędzenie dość znacznej sumy. Dzisiaj bez trudu można tego dokonać online, dzięki czemu przebiega to na pewno znacznie szybciej. Specjalne strony prezentują takie narzędzia jak na przykład porównywarki kredytów, dzięki czemu bez trudu można znaleźć w ciągu kilku chwil te oferty które spełniają wymagania klientów. Na rynku jest także bardzo wiele tak zwanych kredytów promocyjnych, oferowanych na preferencyjnych warunkach. Zazwyczaj klientów kusi przede wszystkim znacznie niższe ich oprocentowanie. Jednak należy być ostrożnym gdyż często w przypadku tego typu ofert jest znacznie skrócony czas, w jakim należy dany kredyt spłacić. To zaś powoduje, że rata miesięczna nie jest niska, i dlatego też nie każdy może sobie na taki właśnie kredyt pozwolić. Wtedy być może znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jedna z tak zwanych tradycyjnych ofert banku, która wprawdzie może być nieco wyżej oprocentowana, ale ze względu na to, że okres spłaty można znacznie wydłużyć, koszty związane z miesięczną rata będą o wiele niższe.

Na pewno także dobrze jest nie zaciągać kolejnego zobowiązania w sytuacji, gdy ma się już kredyty do spłaty. Obecnie sytuacja ekonomiczna nie jest stabilna, i wiele osób nie ma pewności, czy bez problemu będą mogli dalej pracować przez kolejne lata, i tym samym pozwolić sobie na bezproblemową spłatę kredytów. Dobrze jest także ustawiać ratę miesięczną na takiej wysokości, aby nie była problemem i zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Banki dzisiaj umożliwiają klientom zazwyczaj wybór dnia w którym ma następować spłata zobowiązania. Dobrze jest pamiętać o tym, że w tym dniu pieniądze powinny się znaleźć na koncie banku, warto więc wybierać taki dzień, aby można było bez problemów dokonać spłaty. Wygodną opcją jest także złożenie w banku polecenia zapłaty. W tej sytuacji bank samodzielnie pobiera w określonym momencie pieniądze z konta klienta. Ten zaś ma za zadanie zapewnić tylko na koncie w określonym dniu środki pieniężne na spłatę zobowiązań. Jeżeli ktoś korzysta z kredytu na tak zwanych preferencyjnych warunkach dla stałych klientów banku, zazwyczaj taka opcja jest od razu zawarta w umowie. Na pewno jest to bardzo duża wygoda i nie trzeba pamiętać o tym, aby dokonać przelewu zobowiązania. Czasem przy podpisywaniu umowy kredytowej wymagane jest otworzenie rachunku w danym banku, jednak dzisiaj w znacznej większości prowadzenie kont jest bezpłatne.

wtorek, luty 16, 2016

Co banki oferują dobrym klientom?

Tak samo jak klienci poszukują dobrych ofert w bankach, tam samo banki stawiają na to, aby przyciągnąć uwagę najbardziej solidnych klientów. Ci którzy regularnie płacą zobowiązania jak również utrzymują w banku konto i mają jeszcze kilka usług postrzegani są jako tacy, których banki najchętniej chcą pozyskać. Dlatego też oferty jakie banki przedstawiają często dla takich właśnie klientów są najbardziej atrakcyjne. Jak mowa o ofertach na kredyty to przede wszystkim dzisiaj uwagę przyciągają różnorodne promocje, dzięki którym banki chcą zainteresować takie osoby. Na pewno do ciekawych opcji można zaliczyć na przykład możliwość odzyskania części wpłaconych odsetek w sytuacji gdy wpłaty kredytu dokonywane są regularnie. To zawarte jest w umowie, i przy większych sumach może to być dość spora kwota. Dlatego tez na pewno taka opcja zachęca do zaciągania i regularnego spłacania swoich zobowiązań.

Poza tym dzisiaj oferty kredytowe i tak na pewno są o wiele tańsze od tych które można było znaleźć na rynku kilka czy kilkanaście lat temu. Powodem tego jest między innymi znacznie większa konkurencja o tym samym ostrzejsza walka o klientów. Ułatwienie dostępu do kredytów, na przykład poprzez obniżanie ich kosztów jak też znaczne zmniejszenie wymagań co do niezbędnych dokumentów to jedne z tych czynników, które cieszą przede wszystkim klientów. Stało się to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, ponieważ banki bardzo wiele informacji na temat klientów, jak na przykład historia w BIK, obecnie bez problemów mogą zdobyć za pośrednictwem Internetu. Zajmuje to bardzo mało czasu, w zasadzie kilka minut, dlatego też także czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku jest obecnie znacznie krótszy i dzięki temu klient szybciej uzyskuje nie tylko decyzję, ale także w przypadku pozytywnego jej rozpatrzenia pieniądze na konto.

Poza tym dzisiaj także normą stało się to, iż banki umożliwiają bezproblemowy, i przede wszystkim darmowy dostęp do konta online. W większości banków z poziomu konta w Internecie bez trudu można złożyć wniosek który zostanie szybko rozpatrzony, nawet w ciągu kilkunastu minut. Bywa, że banki umożliwiają także wysłanie wniosku o kredyt przy pomocy wiadomości SMS, dlatego też nawet w czasie dokonywania zakupów bez problemu można trzymać kredyt, jak zabraknie na nie gotówki.

wtorek, luty 16, 2016

Banki i kredytobiorcy

1%20%2810%29.jpg
Banki i kredytobiorcy to bardzo zależna od siebie figura, tak to możemy nazwać. Banki bez kredytobiorców nie były by tak stabilne i dochodowe, z kolei kredytobiorcy bez banków nie mieli by pewnego źródła kredytów. Dawniej oczywiście pożyczało się pieniądze od rodziny i sąsiadów, nie mniej jednak później różnie to bywało, albo okazywało się, że sąsiad potrzebuje owych pieniędzy wcześniej, albo chce ich więcej niż to było początkowo ustalone. Ostatecznie rzecz ujmując czasem wynikały różnego rodzaju nieprzyjemne sytuacje. Banki to zmieniły, ponieważ wszystko to, co zostanie ustalone i zapisane w umowie nie ulegnie zmianie, chociaż by się świat walił, takie są fakty. To też zaciągając kredyt gotówkowy w banku nie musimy się obawiać, że za jakiś czas bank zmieni zdanie i podniesie nam oprocentowanie lub zażąda szybszej spłaty kredytu. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca to też banki i ich oferty kredytowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięciem. Nie wspominając już o zaufaniu społecznym, które stoi na bardzo wysokim poziomie. Ale teraz, nim przejdziemy dalej, wyjaśnijmy sobie odstawę, czyli to, czym jest kredyt gotówkowy. Kredyty gotówkowe to pewna grupa kredytów posiadająca jedną wspólną bardzo ważną cechę, ta cecha to fakt, że są one wypłacane w całości gotówką. Czyli nie jest tutaj w tym przypadku ważna wysokość oprocentowania czy czas spłaty, ważny jest ten jeden wspólny mianownik, który sprawia, że dany kredyt należeć będzie do grupy kredytów gotówkowych. Doskonałym i trafnym przykładem takiego kredytu gotówkowego będzie kredyt studencki. Dla uzupełnienia pełni wiedzy na temat kredytów, należy również zaznaczyć istnienie drugiej grupy, jest to grupa kredytów bezgotówkowych, czyli na przykład, gdy pieniądze w całości są przelewane na konto bankowe. I teraz, gdy już posiadamy pewne podstawowe informacje możemy przejść na kolejny poziom. Wejdź sprawdzić korzystne oferty na stronie www.Kredytomiania.EU znajdziesz tam najlepsze kredyty.

Banki oferując kredyty gotówkowe zarabiają na nich, gdyby tak nie było, to zapewne nie udzielałyby żadnych kredytów. Ów zarobek wynika z oprocentowania danego kredytu, jeżeli ów zarobek z jednego kredytu pomnożymy przez tysiące i dziesiątki tysięcy udzielanych kredytów gotówkowych wówczas szybko zorientujemy się, że banki dysponują naprawdę ogromnymi sumami pieniędzy. Następnie owe pieniądze mogą przeznaczyć na udzielanie kolejnych kredytów gotówkowych, na inwestowane chociażby na giełdach oraz oczywiście na wypłacanie pieniędzy z lokat bankowych oraz na stabilne funkcjonowanie. W ten oto sposób banki realnie zyskują na udzielaniu kredytów gotówkowych.

Jeżeli chodzi o kredytobiorców to oni tez zyskują gdyby tak nie było to zapewne nie decydowaliby się na zaciągnięcie kredytu. Kredyt daje im pieniądze a pieniądze to dziś możliwości i szanse. Szanse na to by w odpowiedni sposób wykorzystać owe pieniądze a w konsekwencji zmienić swoje życie na lepsze i życie naszych rodzin. Dlatego sięgajmy po kredyty.