wtorek, luty 16, 2016

Co banki oferują dobrym klientom?

Tak samo jak klienci poszukują dobrych ofert w bankach, tam samo banki stawiają na to, aby przyciągnąć uwagę najbardziej solidnych klientów. Ci którzy regularnie płacą zobowiązania jak również utrzymują w banku konto i mają jeszcze kilka usług postrzegani są jako tacy, których banki najchętniej chcą pozyskać. Dlatego też oferty jakie banki przedstawiają często dla takich właśnie klientów są najbardziej atrakcyjne. Jak mowa o ofertach na kredyty to przede wszystkim dzisiaj uwagę przyciągają różnorodne promocje, dzięki którym banki chcą zainteresować takie osoby. Na pewno do ciekawych opcji można zaliczyć na przykład możliwość odzyskania części wpłaconych odsetek w sytuacji gdy wpłaty kredytu dokonywane są regularnie. To zawarte jest w umowie, i przy większych sumach może to być dość spora kwota. Dlatego tez na pewno taka opcja zachęca do zaciągania i regularnego spłacania swoich zobowiązań.

Poza tym dzisiaj oferty kredytowe i tak na pewno są o wiele tańsze od tych które można było znaleźć na rynku kilka czy kilkanaście lat temu. Powodem tego jest między innymi znacznie większa konkurencja o tym samym ostrzejsza walka o klientów. Ułatwienie dostępu do kredytów, na przykład poprzez obniżanie ich kosztów jak też znaczne zmniejszenie wymagań co do niezbędnych dokumentów to jedne z tych czynników, które cieszą przede wszystkim klientów. Stało się to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, ponieważ banki bardzo wiele informacji na temat klientów, jak na przykład historia w BIK, obecnie bez problemów mogą zdobyć za pośrednictwem Internetu. Zajmuje to bardzo mało czasu, w zasadzie kilka minut, dlatego też także czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku jest obecnie znacznie krótszy i dzięki temu klient szybciej uzyskuje nie tylko decyzję, ale także w przypadku pozytywnego jej rozpatrzenia pieniądze na konto.

Poza tym dzisiaj także normą stało się to, iż banki umożliwiają bezproblemowy, i przede wszystkim darmowy dostęp do konta online. W większości banków z poziomu konta w Internecie bez trudu można złożyć wniosek który zostanie szybko rozpatrzony, nawet w ciągu kilkunastu minut. Bywa, że banki umożliwiają także wysłanie wniosku o kredyt przy pomocy wiadomości SMS, dlatego też nawet w czasie dokonywania zakupów bez problemu można trzymać kredyt, jak zabraknie na nie gotówki.

wtorek, luty 16, 2016

Banki i kredytobiorcy

1%20%2810%29.jpg
Banki i kredytobiorcy to bardzo zależna od siebie figura, tak to możemy nazwać. Banki bez kredytobiorców nie były by tak stabilne i dochodowe, z kolei kredytobiorcy bez banków nie mieli by pewnego źródła kredytów. Dawniej oczywiście pożyczało się pieniądze od rodziny i sąsiadów, nie mniej jednak później różnie to bywało, albo okazywało się, że sąsiad potrzebuje owych pieniędzy wcześniej, albo chce ich więcej niż to było początkowo ustalone. Ostatecznie rzecz ujmując czasem wynikały różnego rodzaju nieprzyjemne sytuacje. Banki to zmieniły, ponieważ wszystko to, co zostanie ustalone i zapisane w umowie nie ulegnie zmianie, chociaż by się świat walił, takie są fakty. To też zaciągając kredyt gotówkowy w banku nie musimy się obawiać, że za jakiś czas bank zmieni zdanie i podniesie nam oprocentowanie lub zażąda szybszej spłaty kredytu. Taka sytuacja nie będzie miała miejsca to też banki i ich oferty kredytowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięciem. Nie wspominając już o zaufaniu społecznym, które stoi na bardzo wysokim poziomie. Ale teraz, nim przejdziemy dalej, wyjaśnijmy sobie odstawę, czyli to, czym jest kredyt gotówkowy. Kredyty gotówkowe to pewna grupa kredytów posiadająca jedną wspólną bardzo ważną cechę, ta cecha to fakt, że są one wypłacane w całości gotówką. Czyli nie jest tutaj w tym przypadku ważna wysokość oprocentowania czy czas spłaty, ważny jest ten jeden wspólny mianownik, który sprawia, że dany kredyt należeć będzie do grupy kredytów gotówkowych. Doskonałym i trafnym przykładem takiego kredytu gotówkowego będzie kredyt studencki. Dla uzupełnienia pełni wiedzy na temat kredytów, należy również zaznaczyć istnienie drugiej grupy, jest to grupa kredytów bezgotówkowych, czyli na przykład, gdy pieniądze w całości są przelewane na konto bankowe. I teraz, gdy już posiadamy pewne podstawowe informacje możemy przejść na kolejny poziom. Wejdź sprawdzić korzystne oferty na stronie www.Kredytomiania.EU znajdziesz tam najlepsze kredyty.

Banki oferując kredyty gotówkowe zarabiają na nich, gdyby tak nie było, to zapewne nie udzielałyby żadnych kredytów. Ów zarobek wynika z oprocentowania danego kredytu, jeżeli ów zarobek z jednego kredytu pomnożymy przez tysiące i dziesiątki tysięcy udzielanych kredytów gotówkowych wówczas szybko zorientujemy się, że banki dysponują naprawdę ogromnymi sumami pieniędzy. Następnie owe pieniądze mogą przeznaczyć na udzielanie kolejnych kredytów gotówkowych, na inwestowane chociażby na giełdach oraz oczywiście na wypłacanie pieniędzy z lokat bankowych oraz na stabilne funkcjonowanie. W ten oto sposób banki realnie zyskują na udzielaniu kredytów gotówkowych.

Jeżeli chodzi o kredytobiorców to oni tez zyskują gdyby tak nie było to zapewne nie decydowaliby się na zaciągnięcie kredytu. Kredyt daje im pieniądze a pieniądze to dziś możliwości i szanse. Szanse na to by w odpowiedni sposób wykorzystać owe pieniądze a w konsekwencji zmienić swoje życie na lepsze i życie naszych rodzin. Dlatego sięgajmy po kredyty.