wtorek, kwiecień 19, 2016

Mądre zaciąganie kredytów

Kredyty z pewnością są obecnie znacznie łatwiej dostępne niż kiedyś, jednak pomimo tego nie można zapominać o zdrowym rozsądku w sytuacji, gdy ktoś się na nie decyduje. Dzięki temu można uniknąć sytuacji że ktoś wpędza się w spore zadłużenie tylko z tego powodu, że banki udzielały mu kolejnych kredytów, które wykorzystywane były na tak zwaną konsumpcję, czyli po prostu na bieżące potrzeby. Zanim ktoś zdecyduje się na kredyt, powinien na pewno rozpatrzyć wszystkie za i przeciw takiego kroku. Na pewno kredyty są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebna jest nagle gotówka, na przykład na remont samochodu, kupno nowego czy zakup sprzętu AGD który uległ awarii. Wtedy jednak należy przede wszystkim usiąść i określić, ile kredytu będzie potrzeba. Czasem zdarza się, że bank klientowi składającemu wniosek proponuje znacznie wyższą sumę. Jednak warto wtedy nie zmieniać swojej decyzji i pozostawać przy sumie, jaka jest potrzebna. To sprawia, że klient nie wpędza się w dodatkowe koszty, związane z tym, iż zaciąga zobowiązanie w znacznie wyższej kwocie, zobacz tutaj jak podchodzić do tematu kredytu gotówkowego i kosztów z nim związanych www.naszewydatki.com.pl/.

Porównanie ofert kredytowych i wybór najbardziej odpowiednich na pewno pozwala na zaoszczędzenie dość znacznej sumy. Dzisiaj bez trudu można tego dokonać online, dzięki czemu przebiega to na pewno znacznie szybciej. Specjalne strony prezentują takie narzędzia jak na przykład porównywarki kredytów, dzięki czemu bez trudu można znaleźć w ciągu kilku chwil te oferty które spełniają wymagania klientów. Na rynku jest także bardzo wiele tak zwanych kredytów promocyjnych, oferowanych na preferencyjnych warunkach. Zazwyczaj klientów kusi przede wszystkim znacznie niższe ich oprocentowanie. Jednak należy być ostrożnym gdyż często w przypadku tego typu ofert jest znacznie skrócony czas, w jakim należy dany kredyt spłacić. To zaś powoduje, że rata miesięczna nie jest niska, i dlatego też nie każdy może sobie na taki właśnie kredyt pozwolić. Wtedy być może znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jedna z tak zwanych tradycyjnych ofert banku, która wprawdzie może być nieco wyżej oprocentowana, ale ze względu na to, że okres spłaty można znacznie wydłużyć, koszty związane z miesięczną rata będą o wiele niższe.

Na pewno także dobrze jest nie zaciągać kolejnego zobowiązania w sytuacji, gdy ma się już kredyty do spłaty. Obecnie sytuacja ekonomiczna nie jest stabilna, i wiele osób nie ma pewności, czy bez problemu będą mogli dalej pracować przez kolejne lata, i tym samym pozwolić sobie na bezproblemową spłatę kredytów. Dobrze jest także ustawiać ratę miesięczną na takiej wysokości, aby nie była problemem i zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Banki dzisiaj umożliwiają klientom zazwyczaj wybór dnia w którym ma następować spłata zobowiązania. Dobrze jest pamiętać o tym, że w tym dniu pieniądze powinny się znaleźć na koncie banku, warto więc wybierać taki dzień, aby można było bez problemów dokonać spłaty. Wygodną opcją jest także złożenie w banku polecenia zapłaty. W tej sytuacji bank samodzielnie pobiera w określonym momencie pieniądze z konta klienta. Ten zaś ma za zadanie zapewnić tylko na koncie w określonym dniu środki pieniężne na spłatę zobowiązań. Jeżeli ktoś korzysta z kredytu na tak zwanych preferencyjnych warunkach dla stałych klientów banku, zazwyczaj taka opcja jest od razu zawarta w umowie. Na pewno jest to bardzo duża wygoda i nie trzeba pamiętać o tym, aby dokonać przelewu zobowiązania. Czasem przy podpisywaniu umowy kredytowej wymagane jest otworzenie rachunku w danym banku, jednak dzisiaj w znacznej większości prowadzenie kont jest bezpłatne.