czwartek, grudzień 14, 2017

Inwestycje w budżecie domowym i udział kredytu

Wprowadzanie profesjonalnych inwestycji na poziomie budżetu domowego jest wręcz obowiązkowe w nowoczesnej gospodarce. Głównym celem większości świadomych inwestorów indywidualnych jest osiągnięcie niezależności finansowej jeszcze przed osiągnięciem wieku emerytalnego, co pozwala na swobodne gospodarowanie czasem. Poza tym generowanie dochodu pasywnego, niezależnego od pracy na etacie to szansa na zabezpieczenie interesów rodzinnych w dłuższym terminie. Jak prawidłowo dokonywać inwestycji w budżecie domowym i czy kredyt gotówkowy lub długoterminowy wpływa pozytywnie na generowanie rozsądnych stóp zwrotu? Zobacz jak to zrobić także na - http://www.finansowy-portal.com.pl/.

Efektywne podejście do budowania portfela inwestycyjno - kredytowego

Portfel inwestycyjny powinien składać się z instrumentów bezpiecznych oraz nieco bardziej ryzykownych, a czasami ekstremalnie ryzykownych w zależności od posiadanej wiedzy ekonomicznej. Strategia dywersyfikacji działa długoterminowo, ponieważ umożliwia zabezpieczenie portfela i poszukiwanie coraz lepszych okazji inwestycyjnych wraz z nabywanym doświadczeniem. Najczęściej początek drogi inwestycyjnej jest trudny, ponieważ uczysz się na własnych błędach i twój kapitał maleje. Jednak wraz z rozwojem cyklu koniunkturalnego i hossy na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odzyskujesz straty z nawiązką. Najbezpieczniejsze instrumenty inwestycyjne to obligacje korporacyjne, akcje spółek dywidendowych z indeksu WIG 30, obligacje skarbu państwa. Lokata bankowa zalicza się do instrumentów oszczędnościowych przeznaczonych do ochrony przed inflacją, a niekoniecznie do inwestycji. Inwestycja to w teorii przesunięcie bieżącej konsumpcji na rzecz wygenerowania większych zysków w przyszłości. Najbardziej ryzykowne inwestycje to natomiast spekulacja instrumentami pochodnymi, w tym kontraktami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, czy kontraktami na giełdzie walutowej Forex. W kontaktach terminowych wykorzystujesz potencjał dźwigni finansowej. To znaczy, że małym kapitałem sterujesz ogromnymi wahaniami kursów dochodzącymi do 100:1 i więcej w zależności od platformy inwestycyjnej. Przy niewielkim, pozytywnym ruchu zyskujesz w podobnej proporcji, ale straty też automatycznie rosną. Z tego powodu należy uważnie przyglądać się instrumentom pochodnym i nie stosować na nich długoterminowych pozycji. Szybkie wejście i wyjście to najlepsze, praktyczne podejście dla budżetów domowych zwykłych inwestorów indywidualnych.

Kredyt jako narzędzie w rękach świadomych inwestorów indywidualnych

Kredyt to także w dużym stopniu narzędzie inwestycyjne świadomych inwestorów. Kredytem możesz polować na okazje cenowe, na akcje przy debiutach spółek giełdowych, na nieruchomości, samochody, inne dobra. Kredyt umożliwia natychmiastowe skorzystanie z nadarzającej się okazji, bez potrzeby generowania własnych środków. Z tego powodu można uznać, że pozytywna zdolność kredytowa, która przekształca się na szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy jest niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa ekonomicznego gospodarstwa domowego. Kredyt hipoteczny, dobrze zarządzany w połączeniu z innymi inwestycjami jest w stanie wygenerować stały dochód pasywny i praktycznie się zwrócić. Oczywiście wskazane działania wymagają sporego zaangażowania i solidnego, stałego zatrudnienia. Umowa o pracę jest dla banków detalicznych idealna. Budowanie niezależności finansowej dla całej rodziny to zadanie godne rozpatrzenia, szczególnie w mocno zmiennych warunkach ekonomicznych, gdzie okazje inwestycyjne zdarzają się coraz częściej.

środa, październik 18, 2017

Rodzaje lokat bankowych

Różnica między osobą, która myśli o swojej przyszłości, a osobą, która nic w tym kierunku nie robi, to przeważnie różnica stanu konta bankowego. Chcąc wyprzedzać myślą przyszłość - musimy myśleć o tym, co będzie za kilka lat, musimy brać pod uwagę możliwość zmiany na gorsze, dodatkowych wydatków i tym podobnych. Dlatego tak ważne jest rozpoczęcie oszczędzania i odkładanie na naszą przyszłość. Najlepiej w postaci lokaty bankowej, która jest pewnym sposobem na oszczędzanie, który daje nam na dodatek możliwość zarobienia na naszym kapitale. Trzeba tylko wiedzieć, jak najkorzystniej go ulokować.

Nie chcę zamrażać pieniędzy na lata.

Wielu z nas nie chce pogodzić się z koniecznością zostawiania naszych pieniędzy na długie lata na lokacie oszczędnościowej. To zrozumiałe, gdyż ciężko czasem przewidzieć pewne sytuacje. Tym bardziej zrozumiałe, jeśli chcemy złożyć na koncie całość naszych oszczędności. To nie oznacza jednak, że powinniśmy zrezygnować z lokat bankowych. Istnieją takie lokaty, które odpowiadać będą nam w zupełności.

Lokata krótkoterminowa lub lokata progresywna.

W takim przypadku najlepszymi rozwiązaniami są dwie lokaty. Lokata krótkoterminowa, lub lokata progresywna. W przypadku lokaty krótkoterminowej - sprawa jest prosta. Zostawiamy na lokacie pieniądze po prostu na krótszy czas. Co prawda przez to mamy też mniejsze oprocentowanie, ale nie musimy zostawiać pieniędzy na tak długi okres, jak w przypadku lokaty długoterminowej. Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w przypadku lokaty progresywnej. Ta lokata wyróżnia się tym, że oprocentowanie nie jest w jej przypadku stałe, lecz zmienne. Najniższe jest na samym początku lokaty, po czym zwiększa się, by najwyższy poziom osiągnąć na samym końcu. Dzięki temu bank zabezpiecza się przed nagłymi szybkimi wypłatami, my zaś zawsze mamy możliwość wcześniejszej rezygnacji z lokaty, bez tracenia dotychczas uzbieranych odsetek.

Lokata rentierska lub negocjowana.

Dużo lepszą sytuację mają osoby z dużym majątkiem. Do wyboru pozostają im lokaty rentierska oraz negocjowana. W przypadku lokaty negocjowanej klient ustala z bankiem warunki na jakich zostawia na lokacie swoje pieniądze. To pozwala na naprawdę spore zyski w porównaniu do klasycznych lokat. W lokacie rentierskiej natomiast klient zamiast dostawać całość pieniędzy z odsetek po zakończeniu lokaty - dostaje wypłacane co miesiąc lub na przykład co kwartał, mniejsze kwoty. Mając więc dostatecznie dużą ilość kapitału - możemy utrzymywać się dzięki niemu, nie tykając jednak tym samym głównej kwoty, od której naliczane są odsetki. To bardzo wygodne, wręcz wymarzone warunki. Niestety, pozwolić sobie na nie mogą jedynie Ci najbogatsi klienci banków. Dla każdego jednak znajdzie się coś dobrego - lokata to zawsze zysk!

środa, sierpień 2, 2017

Kredyt samochodowy.

Pojęcie kredytu samochodowego.

Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy chcemy kupić samochód, ale brakuje nam na niego pieniędzy. Odłożenie gotówki z wypłaty jest trudne i moglibyśmy na taki samochód zbierać latami. Wiele osób nie może sobie pozwolić nie tylko na nowe auta, ale też na te używane. Chcemy kupić samochód, autobus, czy też łódź i nie mamy na to pieniędzy to mamy inne rozwiązanie. Właśnie dla takich osób banki przygotowały doskonałą ofertę w postaci kredytu samochodowego. Dzięki niemu każdy kto ma zdolność kredytową ma szansę kupić sobie auto marzeń. Kredyt samochodowy jest to rodzaj kredytu bankowego jaki udziela bank, lub inna instytucja posiadająca do tego stosowne upoważnienia. Pieniądze z tego kredytu przeznaczone są na zakup pojazdu zarówno nowego jak i używanego. GUS mówi o kredycie samochodowym jako o kredycie, który przeznacza się na kupno używanego lub nowego środka transportu. Taki środek transportu powinien posiadać ważny dowód rejestracyjny. Jako zabezpieczenie kredytu samochodowego jest cesja jaką wpisuje się w dowodzie rejestracyjnym. Najczęściej jest to zabezpieczenie na samochodzie na jaki był udzielony kredyt.

Jakie mamy formy zabezpieczenia kredytu samochodowego.

Można wyróżnić trzy podstawowe zabezpieczenia kredytów samochodowych. Pierwszym z nich jest zastaw rejestrowy. W tym przypadku, kiedy rejestrujemy samochód w urzędzie rejestrowym, w dowodzie rejestracyjnym auta zostanie wpisana informacja o wpisie do krajowego rejestru zastawców. Drugą formą zabezpieczenia kredytów samochodowych jest cesja praw z polisy AC. W tym przypadku, w sytuacji, kiedy spowodujemy wypadek, pieniądze jakie zostaną nam wypłacone z polisy ubezpieczeniowej nie trafią w nasze ręce, a zostaną przesłane do banku. Trzecią formą zabezpieczenia kredytu samochodowego jest przewłaszczenie. W tym przypadku bank jest wpisany jako współwłaściciel środka transportu. Co do karty pojazdu zostaje ona w banku. Zabezpieczenia kredytu samochodowego dają nam przede wszystkim to, że dzięki nim nasz kredyt będzie tańszy. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż skorzystanie z niezabezpieczonej pożyczki. Warto to rozważyć zanim wybierzemy inną formę kredytu, aby mieć pieniądze na nasze wymarzone auto, na http://www.kredytomania.eu znajdziesz pomoc przy wyborze takiego kredytu.

poniedziałek, czerwiec 12, 2017

Oprocentowanie lokat

 Spadek cen na rynku i chwilowo ujemna wartość inflacji to informacje z których cieszy się wielu Polaków. Jednak znane są prognozy ekonomiczne na kolejne miesiące, które nie dotyczą tak optymistycznych wiadomości i mogą znów zaowocować wzrostem cen. Zanim jednak będziemy zmuszeni zapłacić więcej za liczne produkty i usługi, warto zadbać o oszczędności, które obecnie zyskują bardzo wiele. Jeżeli do tej pory nie interesowało nas ulokowanie pieniędzy w banku, być może to ostatnia szansa na to by faktycznie skorzystać na deflacji, która wciąż trwa i przynosi profity w postaci zwiększenia wartości pieniądza.

Oprocentowanie lokat to wciąż czynnik, który nie pozwala o sobie zapomnieć w przypadku osób, które posiadają wolne środki i chcą zabezpieczyć je, równocześnie otrzymując profity związane z zamrożeniem pieniędzy w banku. Decydując się na krótkotrwały depozyt o wysokim oprocentowaniu, chwilowo zyskamy najwięcej. Obecnie cały zysk zasili nasz kapitał, bez konieczności gwarantowania niwelowania różnicy spowodowanej przez inflację. Dlatego też warto wykorzystać te miesiące, które wciąż umożliwiają atrakcyjne oszczędzanie, które pozbawione jest ryzyka.

Aktualny ranking lokat bankowych

Kolejny miesiąc nie przynosi dużych zmian wśród lokat terminowych. Wciąż najatrakcyjniejszymi są te krótkoterminowe, które skierowane są wyłącznie do nowych klientów banków. Zarówno usługa Idea Banku jak i Getin Banku przyciągają osoby, które do tej pory nie miały okazji współpracować z tymi instytucjami. Warto jednak zapoznać się również z ofertami, które mogą być równie atrakcyjne, a dotyczą wszystkich zainteresowanych. Oczywiście i tutaj możemy wyróżnić produkty, które będą świetnie spełniać swoje zadanie i przyciągną wielu klientów, nie tylko rozpoczynających oszczędzanie. Oprocentowanie lokat w tym przypadku również jest bardzo ważne i to ono było głównym elementem na jaki zwracaliśmy uwagę tworząc poniższe zestawienie trzech konkurencyjnych lokat, skierowanych do osób, które nie mogą skorzystać z ofert promocyjnych dla nowych klientów.

Santander Consumer Bank

Lokata, która docelowo jest produktem docelowym, mamy jednak swobodę w wyborze długości trwania umowy, co jednak będzie wiązało się z obniżeniem odsetek. Jest to jednak lokata, z której mogą skorzystać zarówno nowi klienci banku, jak i osoby, które korzystały już z tej usługi – lub jakiejkolwiek innej Santander Consumer Banku. Warunkiem utworzenia lokaty jest jednak wyższa suma minimalna, która wynosi 5000 złotych.

 • Oprocentowanie 4,10%
 • Okres trwania umowy od 1 do 36 miesięcy.
 • Minimalna kwota wpłacona na lokatę – 5000 złotych.
 • Oferta dostępna w oddziałach banku oraz przez bankowość internetową.
 • Lokata automatycznie się przedłuża.

FM Bank

Wysoko oprocentowana lokata, która podobnie jak usługa Consumer Banku jest elastyczna pod względem trwania umowy. Bank zapewnia stałe oprocentowanie oraz możliwość przedłużenia lokaty. Dodatkowo lokatę można założyć wypełniając odpowiedni wniosek online, co z pewnością pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

 • Oprocentowanie 3,95%.
 • Okres trwania lokaty od 7 dni do 24 miesięcy.
 • Minimalna kwota depozytu – 1000 złotych.
 • Możliwość założenia lokaty online.
 • Bez konieczności zakładania konta w FM Banku.

BGŻ Optima

Lokata Standardowa może być świetnym produktem, dla osób, które chcą założyć lokatę na okres dłuższy niż kilka miesięcy i liczą na atrakcyjny zysk, bez konieczności zamrażania wysokiej kwoty oszczędności. BGŻ Optima oferuje stałe oprocentowanie i gwarancję elastyczności w wyborze odnowienia lokaty oraz kapitalizacji odsetek.

 • Oprocentowanie 3,00%.
 • Okres trwania umowy od 3 do 12 miesięcy. Maksymalna odsetki otrzymamy w przypadku gdy zdecydujemy się na lokatę roczną.
 • Minimalna kwota oszczędności – 1000 złotych.
 • Możliwość założenia lokaty w systemie online, minimum formalności.

wtorek, maj 16, 2017

Podatek Belki – z czym się to je?

Podatek Belki został wprowadzony w 1991 roku. Inaczej możemy go nazwać podatkiem od dochodów kapitałowych. Czy istnieje jakaś możliwość, aby nie płacić tego podatku? Jakiś czas temu znaleziono lukę w prawie, która pozwalała na nie płacenie tego podatku. Jak jest dzisiaj?

Trochę teorii bankowej

Aby nie było za różowo Marek Belka, ówczesny Minister Finansów wpadł na genialny pomysł, aby opodatkować każdą zarobioną kwotę. Nie tylko nasze pensje zostały opodatkowane, ale także lokaty. Istnieje bowiem pełna lista co tak naprawdę zostało opodatkowane i pora ją przytoczyć:

-odsetki od pożyczek gotówkowych
-odsetki z rachunków oszczędnościowych
-odsetki od papierów wartościowych
-przychody z funduszy kapitałowych
-dywidendy
-nominalną wartość udziałów
-odsetki z lokat bankowych

Mówimy tutaj o wszystkich ofertach bankowych, które proponują nam zarobek jak lokaty czy też rachunki oszczędnościowe. Wiele klientów szuka opcji, aby uniknąć płacenia podatku. Swojego czasu istniały lokaty „antybelkowe”, gdzie odsetki były naliczane każdego dnia. Dzięki temu byliśmy zwolnieni z płacenia podatku dochodowego. Dziś niestety nie jest to możliwe, bowiem jakiś czas temu została załatana dziura w prawie, która umożliwiała jego uniknięcie. Dziś każdy dochód objęty w prawie jest zobowiązany taki podatek zapłacić.

Lokaty anty belkowe

Jest to z pewnością interesujące rozwiązanie dla osób, które nie chcą płacić podatku. Jeśli posiadamy nie więcej niż 15 tysięcy złotych to z pewnością istniała opcja, żeby nie płacić tego podatku. W przeciwnym wypadku możemy się bardzo rozczarować. Suma obejmuje jeden bank. Wiadome jest, że im więcej pieniędzy na lokacie tym więcej możemy zyskać. Jednak wizja płacenia podatku od zarobionej sumy nie jest zbyt obiecująca. To oczywiste, że banki są zarabiać. Niejednokrotnie było mi dane widząc sytuację, kiedy przyszedł klient z 20 tysiącami na koncie i chciał zainwestować. Tacy klienci są traktowani zdecydowanie po królewsku. Dlaczego? Chociażby dlatego, że to idealny zysk dla banku. Instytucje bankowe z pewnością lubią zarabiać. Kto nie lubi?

Obliczanie podatku Belki

Obliczanie podatku Belki jest naprawdę proste. Wartość podatku to 19% i oblicza się go według następującego schematu:
-odsetki w dniu kapitalizacji powinniśmy zaokrąglić
-w następnej kolejności obliczamy nasz zysk, czyli wartość procentową podatku Belki mnożymy przez kwotę odsetek a następnie odejmujemy od kwoty odsetek
-kwota całego zysku jest doliczana do włożonych środków pieniężnych na lokatę

Na podatek Belki niestety nie mamy żadnego wpływu. Z jednej strony nie warto wybierać lokat z wyższym oprocentowaniem, ale z drugiej strony zapala się czerwona lampka – dlaczego? Chociażby dlatego, że im wyższe oprocentowanie lokaty tym większy podatek zapłacimy. Jak przypomnimy sobie polskie przysłowie: „W życiu są tylko dwie pewne rzeczy: śmierć i podatki” po chwili ma sens. Nie ma na razie takiej siły, żeby uniknąć płacenia podatku Belki dla wyższych kwot oszczędności.