czwartek, luty 2, 2017

Realia kont oszczędnościowych w Polsce

Kiedy zaczynamy stawiać pierwsze kroki w oszczędzaniu często po prostu zastanawiamy się czy warto. Odpowiedź jest bardzo prosta i sami przekonamy się o tym jak bardzo oszczędzanie może ułatwić nam nawet codzienne życie. Musimy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że posiadając wolne środki na naszym koncie bez oprocentowania, których nie zainwestujemy mogą stracić na swojej wartości, poza tym, jeżeli mamy możliwość aby oszczędności pomnożyć nie powinniśmy się nad tym dłużej zastanawiać tylko wybrać najodpowiedniejszą dla nas metodę.

Polacy nadal najchętniej decydują się na lokaty terminowe, to niewymagający sposób, który zapewnia niewielkie ale pewne profity. Kolejną metodą oszczędzania jest również popularne konto oszczędnościowe. Banki zachęcają z korzystania z tego produktu maksymalnie ułatwiając do niego dostęp. Większość instytucji otwiera takie konto równocześnie z osobistym rachunkiem klienta. Są to zatem produkty połączone bezpośrednio ze sobą, co prowadzi do intuicyjnego korzystania z obu produktów. Konto oszczędnościowe pomimo niewielkiego oprocentowania ma wiele zalet, które mogą skutecznie zachęcić do wpłacania na nie pieniędzy.
Zalety konta oszczędnościowego

Stały dostęp do środków bez utraty odsetek lub opłat związanych z wypłaceniem gotówki ucieszy na pewno osoby, które nie chcą zamrażać swoich oszczędności. Jeżeli zatem czekamy na okazję innej inwestycji, która może przynieść nam większy zysk lub nie jesteśmy pewni czy w najbliższym czasie nie będziemy potrzebować dodatkowej gotówki, taka usługa bardzo się sprawdzi.

Oprocentowanie mimo tego, że jest niższe niż w przypadku lokaty, może przynieść nam korzyści – szczególnie pod względem utrzymania wartości oszczędności. Poza tym na konto oszczędnościowe możemy systematycznie wpłacać nawet niewielkie kwoty, a nic nie pomaga bardziej w oszczędzaniu jak regularność.

Konto oszczędnościowe może być przez nas traktowane jak skarbonka do której dorzucamy nasze zaoszczędzone pieniądze. Nie musimy mieć konkretnego celu ale oczywiście dużą pomocą okażą się także rachunki przeznaczone na zakup nowego samochodu czy sprzętu AGD. Tym sposobem, nawet jeżeli odsuniemy w czasie zakup, zyskamy dodatkowe pieniądze i zamiast dopłacać, zaciągając pożyczkę otrzymamy swobodę finansową oraz niewielkie wsparcie z banku.
Najlepsze oferty kont oszczędnościowych w Polsce

Bank Millennium

Oprocentowanie oszczędności wynosi 4,0%. Wymagany rachunek osobisty “Konto 360º”. Oferta promocyjna obejmuje nowe środki na koncie w kwocie nie wyższej niż 25 000 złotych. Po okresie trzech miesięcy środki będą objęte standardowym oprocentowaniem w wysokości 1,6% do 50 000 złotych, 1,8% do 100 000, 2,0% do 250 000 złotych oraz 2,25% powyżej 250 000 złotych.

Raiffeisen Polbank

Oprocentowanie środków na koncie wynosi 4,0% w przypadku kwoty ne wyższej niż 20 000 złotych, w przypadku wyższej sumy oprocentowanie jest równe 1,5%. Bank oferuje takie oprocentowanie dla nowych klientów i promocja trwa do końca czerwca bieżącego roku. Warunkiem otworzenia konta oszczędnościowego jest założenie rachunku osobistego w Raiffeisen Polbank.

BNP Paribas

Konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 3,5% do kwoty 50 000 złotych. Jest to promocyjne oprocentowanie, które obowiązuje przez 3 miesiące. Warunkiem założenia konta jest posiadanie rachunku osobistego “Konto Dobrze Dobrane”.

BGŻOptima

Bank oferuje oprocentowanie w wysokości 3,5% dla środków do 40 000 złotych. Promocja dotyczy nowych środków na koncie i trwa do 17 czerwca bieżącego roku. Najniższa kwota jaką można wpłacić na konto to nawet 1 złoty.

Podsumowanie

Konto oszczędnościowe nawet jeżeli nie zapewnia wysokich profitów jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą korzystać z lokat bankowych. Jeżeli natomiast zależy nam na wyższym niż standardowe oprocentowaniu, możemy znaleźć ofertę, która będzie korzystniejsza dla naszych oszczędności w trakcie trwania promocji. Konto oszczędnościowe możemy traktować bardzo indywidualne w zależności od naszych potrzeb, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, szczególnie, że wiele tego typu produktów zapewnia minimalne koszty utrzymania konta oraz elastyczność w jego użytkowaniu.