poniedziałek, czerwiec 12, 2017

Oprocentowanie lokat

 Spadek cen na rynku i chwilowo ujemna wartość inflacji to informacje z których cieszy się wielu Polaków. Jednak znane są prognozy ekonomiczne na kolejne miesiące, które nie dotyczą tak optymistycznych wiadomości i mogą znów zaowocować wzrostem cen. Zanim jednak będziemy zmuszeni zapłacić więcej za liczne produkty i usługi, warto zadbać o oszczędności, które obecnie zyskują bardzo wiele. Jeżeli do tej pory nie interesowało nas ulokowanie pieniędzy w banku, być może to ostatnia szansa na to by faktycznie skorzystać na deflacji, która wciąż trwa i przynosi profity w postaci zwiększenia wartości pieniądza.

Oprocentowanie lokat to wciąż czynnik, który nie pozwala o sobie zapomnieć w przypadku osób, które posiadają wolne środki i chcą zabezpieczyć je, równocześnie otrzymując profity związane z zamrożeniem pieniędzy w banku. Decydując się na krótkotrwały depozyt o wysokim oprocentowaniu, chwilowo zyskamy najwięcej. Obecnie cały zysk zasili nasz kapitał, bez konieczności gwarantowania niwelowania różnicy spowodowanej przez inflację. Dlatego też warto wykorzystać te miesiące, które wciąż umożliwiają atrakcyjne oszczędzanie, które pozbawione jest ryzyka.

Aktualny ranking lokat bankowych

Kolejny miesiąc nie przynosi dużych zmian wśród lokat terminowych. Wciąż najatrakcyjniejszymi są te krótkoterminowe, które skierowane są wyłącznie do nowych klientów banków. Zarówno usługa Idea Banku jak i Getin Banku przyciągają osoby, które do tej pory nie miały okazji współpracować z tymi instytucjami. Warto jednak zapoznać się również z ofertami, które mogą być równie atrakcyjne, a dotyczą wszystkich zainteresowanych. Oczywiście i tutaj możemy wyróżnić produkty, które będą świetnie spełniać swoje zadanie i przyciągną wielu klientów, nie tylko rozpoczynających oszczędzanie. Oprocentowanie lokat w tym przypadku również jest bardzo ważne i to ono było głównym elementem na jaki zwracaliśmy uwagę tworząc poniższe zestawienie trzech konkurencyjnych lokat, skierowanych do osób, które nie mogą skorzystać z ofert promocyjnych dla nowych klientów.

Santander Consumer Bank

Lokata, która docelowo jest produktem docelowym, mamy jednak swobodę w wyborze długości trwania umowy, co jednak będzie wiązało się z obniżeniem odsetek. Jest to jednak lokata, z której mogą skorzystać zarówno nowi klienci banku, jak i osoby, które korzystały już z tej usługi – lub jakiejkolwiek innej Santander Consumer Banku. Warunkiem utworzenia lokaty jest jednak wyższa suma minimalna, która wynosi 5000 złotych.

 • Oprocentowanie 4,10%
 • Okres trwania umowy od 1 do 36 miesięcy.
 • Minimalna kwota wpłacona na lokatę – 5000 złotych.
 • Oferta dostępna w oddziałach banku oraz przez bankowość internetową.
 • Lokata automatycznie się przedłuża.

FM Bank

Wysoko oprocentowana lokata, która podobnie jak usługa Consumer Banku jest elastyczna pod względem trwania umowy. Bank zapewnia stałe oprocentowanie oraz możliwość przedłużenia lokaty. Dodatkowo lokatę można założyć wypełniając odpowiedni wniosek online, co z pewnością pozwoli zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.

 • Oprocentowanie 3,95%.
 • Okres trwania lokaty od 7 dni do 24 miesięcy.
 • Minimalna kwota depozytu – 1000 złotych.
 • Możliwość założenia lokaty online.
 • Bez konieczności zakładania konta w FM Banku.

BGŻ Optima

Lokata Standardowa może być świetnym produktem, dla osób, które chcą założyć lokatę na okres dłuższy niż kilka miesięcy i liczą na atrakcyjny zysk, bez konieczności zamrażania wysokiej kwoty oszczędności. BGŻ Optima oferuje stałe oprocentowanie i gwarancję elastyczności w wyborze odnowienia lokaty oraz kapitalizacji odsetek.

 • Oprocentowanie 3,00%.
 • Okres trwania umowy od 3 do 12 miesięcy. Maksymalna odsetki otrzymamy w przypadku gdy zdecydujemy się na lokatę roczną.
 • Minimalna kwota oszczędności – 1000 złotych.
 • Możliwość założenia lokaty w systemie online, minimum formalności.