poniedziałek, marzec 11, 2019

Dla kogo lokata?

Takie produkty bankowe jak konto oszczędnościowe czy lokata to możliwość, aby zaoszczędzone pieniądze jeszcze zarabiały. Zarówno konto jak i lokata mają sprawić, że odłożone pieniądze zaczną zarabiać. Z tego powodu lokata jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dysponują pewną kwotą gotówki i chcą ją odpowiednio ulokować. Lokaty bankowe są popularne głównie dzięki poczuciu bezpieczeństwa jakie dają, gdyż nawet w przypadku upadłości banku można odzyskać wpłacone pieniądze.

Jak założyć lokatę?

Współcześnie założenie lokaty nie wymaga nawet wychodzenia z domu, gdyż można ją założyć przez internet (posiadając dostęp do konta internetowego). Dodatkowo niektóre banki umożliwiają założenie lokaty poprzez telefon lub za pośrednictwem tzw. „inteligentnych bankomatów” (o ile posiada się konto osobiste w banku). Wystarczy wypełnić formularz (dostępny na stronie internetowej), a następnie przelać środki na numer konta, który zostanie przesłany pocztą elektroniczną. Chcąc założyć lokatę bankowa należy zwrócić na jej główne cechy, czyli:

  • kwotę minimalną, która jest określana przez banki i może wynieś 500zł lub nawet 2000złotych;
  • oprocentowanie, czyli kwota jaką otrzyma się za powierzenie pieniędzy bankowi i jest zależne od wysokości depozytu i czasu jego trwania;
  • naliczanie odsetek (kapitalizacja), czyli jak często odsetki są dopisywane do kwoty lokaty (im częściej tym lepiej);
  • okres trwania lokaty;
  • skutki zerwania lokaty.

W placówce bankowej warto zwrócić się do doradcy finansowego, który wyjaśni wszelkie wątpliwości, a nawet załatwi wiele niezbędnych formalności, chociaż każdy pracownik banku jest zobowiązany udzielić wszystkich potrzebnych informacji.

Przy zakładaniu lokaty należy wskazać własną rezydencję podatkową, która jest potrzebna do wypełnienia przez banki obowiązku sprawozdawczego i przekazania informacji odpowiednim organom podatkowym.

Dlaczego warto założyć lokatę?

Lokata to produkt, z którego łatwo się korzysta, formalności są minimalne, a jej likwidacja trwa kilka sekund. Taki produkt bankowy jak lokata to zapewniona płynność portfela, ale także ochrona posiadanego kapitału (w sytuacji, gdy ktoś rozważa inwestycję w bardziej ryzykowne aktywa i czeka na odpowiedni moment). Lokata to idealny wybór dla osób, które nie czują się dobrze na giełdzie i mają awersję do ryzyka. Na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń warto upoważnić kogoś zaufanego do obsługi lokaty, żeby w przypadku np. choroby ułatwić i uprościć niektóre procedury. Upoważnić można maksymalnie dwie osoby, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Pełnomocnictwo należy udzielić składając odpowiednie dokumenty w banku. Pełnomocnictwo może być udzielone:

  • na określony czas,
  • na czas nieograniczony lub
  • do wykonania określonej czynności.

Lokata może być także założona dla dziecka, aby miało łatwiejszy start w życie. Produkt z myślą o dziecku może się różnić takimi cechami jak sposób założenia czy oprocentowanie.

środa, styczeń 16, 2019

Pożyczka na święta – czy to dobry pomysł?

Oczekuje się, że przeciętny konsument wyda 1000 zł na prezenty świąteczne w 2019 roku, według statystki - i ta liczba zrośnie między…. Jeśli nie masz szansy na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupy świąteczne, nadal istnieje sposób na zakup idealnego prezentu dla każdego członka rodziny. Pomocy szukaj na zapachpieniedzy.com.pl.

W miarę zbliżania się ferii zimowych, stwórz swoją strategię finansową, najpierw przeglądając te kilka wskazówek, jak robić zakupy i jak korzystać z pożyczki osobistej.

Jak uzyskać pożyczkę na święta?

Co to jest pożyczka na święta? Pożyczki na święta to osobiste pożyczki, które możesz zaciągnąć, aby pokryć wydatki związane ze świętami, w tym prezenty, dekoracje, a nawet koszty podróży, aby odwiedzić krewnych. Banki i kasy udzielają krótkoterminowych kredytów na święta - a ponieważ pożyczki są niezabezpieczone, nie musisz się martwić o zabezpieczenia. Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać podczas poszukiwania osobistej pożyczki na święta:

1. Szukaj w pobliżu

Zanim zaczniesz szukać najlepszych prezentów, rozejrzyj się za najlepszą pożyczką na święta. Możesz kupować kredyty na święta online lub osobiście. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę, twoja roczna stopa oprocentowania będzie oparta na twojej ocenie zdolności kredytowej - im wyższy twój kredyt, tym niższa twoja stopa procentowa. Dokonując zakupów za odpowiednią pożyczkę na święta, porównaj stawkę oprocentowania, wysokość miesięcznych płatności i czas jej spłaty przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Nie wszystkie banki i kasy kredytowe oferują pożyczki przeznaczone specjalnie na świąteczne zakupy. Zazwyczaj jednak zapewniają osobistą linię kredytową lub osobistą pożyczkę, za pomocą której można kupić prezenty świąteczne dla swojej rodziny. Można również znaleźć pożyczki na wakacje od kredytodawców; bez względu na to, jak je nazywają, możesz używać osobistych pożyczek na prawie wszystko, co chcesz.

2. Pożycz tylko to, czego potrzebujesz

Weź pożyczkę na święta, aby pokryć tylko wydatki na święta. Utwórz budżet przed złożeniem wniosku o pożyczkę, aby wiedzieć, ile potrzebujesz.

Następnie rozważ miesięczne zobowiązanie finansowe, które musisz ponieść, aby spłacić pożyczkę. Jeśli nie możesz spełnić tego zobowiązania, pożyczyć mniej - lub znaleźć sposoby na obniżenie budżetu. Na przykład możesz pozbyć się abonamentu kablowego na kilka miesięcy lub mniej jeść.

3. Nie czekaj aż do ostatniej minuty na pożyczkę

Niektóre firmy, takie jak usługa finansowania online, zatwierdzają pożyczki osobiste w ciągu godziny, ale inne mogą zająć kilka dni roboczych. Czekanie do ostatniej chwili na złożenie wniosku i otrzymanie pożyczki na Święta Bożego Narodzenia przełoży się na rozdawanie podarunków i kontakt z dużymi tłumami.

Unikaj stresu, rozpoczynając zakupy przed Mikołajkami. Będziesz mógł spacerować po centrum handlowym i poświęcić czas na polowanie na dobre okazje. Jednym ze sposobów na spłatę kredytu na święta jest wydawanie mniej na każdy zakupiony przedmiot i zachowanie różnicy.